Gıda sistemlerimizde besleyici çeşitlilik

Her ne kadar gıda sistemlerimiz etkileyici bir şekilde bolluk ve çeşitlilik sunsa da, önemli tarımsal biyoçeşitliliği kaybediyoruz ve giderek homojenleştirilmiş diyetlerimiz hastalığa ve obeziteye yol açıyor.

Yüzeyde en azından modern gıdalar sistemleri şaşırtıcı derecede farklı görünmektedir. Dünyanın hemen her yerindeki bir süpermarkete yürüyen bir insan, seçimlerin bolluğuyla bunalmış olabilir.

Rafine un, şeker, soya, hurma yağı ve yüksek fruktozlu mısır şurubu gibi birkaç bileşen, çok sayıda farklı ürün içinde tekrar tekrar ortaya çıkar. Çeşitliliğe benzeyen şey, aslında, aynı temel ve yüksek derecede işlenmiş malzemelerin yeniden birleştirilmesi, yeniden birleştirilmesi ve yeniden paketlenmesidir.

Bu arada, gazlı içecekler, cipsler, enerji çubukları ve tatlılar gibi ultra işlenmiş gıdaların artan tüketimi, aşırı kilolu ve şişmanlığın küresel bir salgınına ve ayrıca kanser, diyabet ve kalp hastalığı gibi diyetle ilişkili bulaşıcı olmayan hastalıklara katkıda bulunuyor .

Kocaeli Meyve Sebze dağıtımında bir numara olan Kuşkan Tarım şirketimiz sizlere en iyi ürünleri ve sertifikalı ürünleri sunar.

Post a Comment